Home Aktualności
Aktualności
Yoji Yamada wstrzymuje prace nad Tokyo Kazoku
czwartek, 14 kwietnia 2011 18:44

Prace nad Tokyo Kazoku Yojiego Yamady zostały oficjalnie zawieszone, poinformował w czwartek przedstawiciel studia Shochiku. Zdjęcia do najnowszego filmu obchodzącego 50-lecie działalności reżyserskiej Yamady miały rozpocząć się w kwietniu. Ze względu na sytuację po marcowym trzęsieniu ziemi i tsunami w Japonii twórca Samuraja Zmierzch zdecydował jednak, że niemożliwe jest kontynuowanie prac na podstawie scenariusza w jego obecnym kształcie. Jednocześnie zadeklarował, że będzie obserwował sytuację i przekształci opowieść tak, by odpowiadała aktualnym nastrojom. Zdjęcia mogłyby zostać wznowione na początku przyszłego roku.

 
Kawase, Miike w konkursie głównym w Cannes
czwartek, 14 kwietnia 2011 18:27

11 maja startuje jeden z najsłynniejszych festiwali filmowych na świecie. Położony na Lazurowym Wybrzeżu kurort Cannes po raz 64. gościć będzie najsłynniejszych filmowców świata rywalizujących o najcenniejszą nagrodę festiwalu, Złotą Palmę. Dziś ogłoszono tytuły 19 produkcji, które ubiegać się będą o względy krytyków, a przede wszystkim o uznanie jury pod przewodnictwem amerykańskiego aktora Roberta de Niro. Wśród tytułów zaproszonych do konkursu znalazły się dwa filmy japońskie. Naomi Kawase, wyróżniona w 2007 roku nagrodą Grand Prix za Mogari no mori, przywiezie do Cannes Hanezu no tsuki, nakręcony na podstawie powieści Masako Bando. Takashi Miike powróci do Europy z Ichimei (Harakiri: Death of a Samurai), remakem słynnego Seppuku Masakiego Kobayashiego. Festiwal potrwa do 22 maja.

Źródło: Strona oficjalna festiwalu

 
23.04 - Noc z kinem japońskim
środa, 13 kwietnia 2011 18:27

Tradycyjnie już zapraszamy na kolejne, kwietniowe spotkanie z cyklu Noc z kinem japońskim. Odbędzie się ono dnia 23.04.2011 (sobota) w Kawiarni Naukowej (Kraków, ul. Jakuba 29-31) o godzinie 19:00.

Zaprezentowany film Battle Royale zabierze nas na malowniczą wyspę, będącą terenem sportowych zmagań z udziałem grupy szkolnej młodzieży. Jedyne dozwolone pomoce naukowe podczas tej nietypowej wycieczki to noże, siekiery, kusze i strzelby oraz (dla pacyfistów) lornetki i metalowe pokrywy. Cel jest jeden: przeżyć za wszelką cenę, wycinając w pień pozostałych.

 
Zobacz pełny zwiastun Saya Zamurai
środa, 06 kwietnia 2011 14:06

W sieci zadebiutował pełny zwiastun trzeciego filmu Histoshiego Matsumoto, Saya Zamurai. Reżyser Big Man Japan i Symbol tym razem opowie w prześmiewczym tonie dzieje samuraja Kanjuro, który decyduje się opuścić swój klan. Wędrując bez celu, zostaje w końcu pochwycony i oczekuje na karę za dezercję. Jednak ekscentryczny daimyo ma dla niego propozycję, która może ocalić mu życie. W roli głównej wystąpi Takaaki Nomi. W roli małej Tae, córeczki Kanjuro, obsadzono Sea Kumadę. Produkcja pojawi się na japońskich ekranach 11 czerwca. Zwiastun można oglądać w serwisie YouTube. Strona oficjalna

Źródło: Nippon Cinema

 
Zobacz zwiastun Hospitalite
czwartek, 31 marca 2011 17:51

Zwycięzca sekcji Japanese Eyes na ubiegłorocznym Tokijskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym, Hospitalité Kojiego Fukady, zadebiutuje w kwietniu w japońskich kinach. To komedia ukazująca w krzywym zwierciadle życie współczesnej japońskiej rodziny, której spokój burzy pojawienie się tajemniczego nieznajomego. Scenariusz Hospitalité oparty został na sztuce grupy teatralnej Seinenden, współproducentów filmu. W ubiegłym tygodniu obraz pokazano na trwającym właśnie festiwalu filmowym w Hongkongu.

 


Strona 1 z 23