Home Aktualności Polskie premiery DVD
Polskie premiery DVD
Kolekcja Ozu coraz bliżej
czwartek, 11 listopada 2010 23:22

26 listopada w sprzedaży ukaże się kolekcja filmów Yasujirō Ozu - klasyka określanego mianem "najbardziej japońskiego spośród japońskich reżyserów", twórcy o unikalnym stylu i sposobie realizacji filmów. W skład pakietu wchodzić będzie sześć dzieł: Tokijska opowieść, Kwiat równonocy, Dzień dobry, Jesienne popołudnie, Późna jesień oraz Dryfujące trzciny.

Znany jest już wygląd wydania oraz sugerowana cena detaliczna: 269 zł. Wydawcą kolekcji jest Gutek Film.

 
Lady Snowblood 2 wkrótce na dvd
wtorek, 09 listopada 2010 20:08

W ofercie sklepów internetowych pojawiła się kontynuacja Lady Snowblood w reżyserii Toshiyi Fujity. Meiko Kaji ponownie wcieli się w rolę słynnej mścicielki Yuki Kashimy, która po swych krwawych wyczynach z części pierwszej zostaje osaczona i pojmana. Skazana na karę śmierci, ma szansę uniknąć stryczka, jeśli wykona zadanie powierzone jej przez szefa tajnej policji. Kikui zleca zabójczyni odzyskanie tajemniczego dokumentu, znajdującego się w posiadaniu anarchisty Ransui Tokunagi. Im dalej Kashima brnie w intrygę, tym więcej rodzi się w niej wątpliwości, czy stoi po właściwej stronie. Film wejdzie do sprzedaży 19 listopada. Dystrybucja: Blink. Zwiastun produkcji można obejrzeć na YouTube.

 
Ozu od Gutek Film na dvd i w kinach
czwartek, 30 września 2010 14:08

Jak podaje na swojej stronie Gutek Film 26 listopada do sklepów trafi limitowane wydanie dvd zawierające sześć filmów Yasujiro Ozu. W zestawie znajdą się: Tokijska opowieść, Kwiat równonocy, Dzień dobry, Jesienne popołudnie, Późna jesień i Dryfujące trzciny. Miesiąc wcześniej, 29 października, do kin trafi Tokijska opowieść.

 
Trylogia Miike wkrótce w komplecie
czwartek, 26 sierpnia 2010 15:01

W sklepach internetowych pojawiła się zapowiedź ostatnich dwóch części trylogii Takashiego Miike, Dead or Alive. Przypomnijmy, część pierwsza ukazała się w marcu tego roku w serii Blink Azjamania. Trylogię będzie można skompletować we wrześniu.

Dead or Alive II Krew Yakuzy:

Po apokaliptycznym finale pierwszej części trylogii Dead or Alive wydawać by się mogło, że realizacja sequela jest niemożliwa. Jednak Takashi Miike postanowił opowiedzieć zupełnie nową historię, w której aktorzy z pierwszej części powracają jako płatni zabójcy na usługach yakuzy.

Po raz pierwszy ich drogi krzyżują się, kiedy otrzymują zlecenie zamordowania tego samego człowieka. Po raz drugi - na promie płynącym na wysepkę, na której obaj spędzili dzieciństwo, a teraz chcą ukryć się przed gangsterami. Miike po raz kolejny zadziwił widzów przeplatając sceny wręcz komediowe nagłymi eksplozjami dzikiej przemocy.
[opis dystrybutora]