Home Aktualności Publikacje
Publikacje
Polecamy: Strach ma skośne oczy. Azjatyckie kino grozy
sobota, 05 lutego 2011 17:22

Miłośników azjatyckich filmów z gatunku horroru z pewnością ucieszy fakt pojawienia się na polskim rynku wydawniczym pozycji całkowicie poświęconej tej tematyce. Jest nią książka Strach ma skośne oczy. Azjatyckie kino grozy autorstwa Krzysztofa Gonerskiego, wydana przez wydawnictwo Kwiaty Orientu, będąca prawdziwą skarbnicą wiedzy o azjatyckim kinie grozy. To książka dla fanów i dla osób profesjonalnie piszących o filmie. Dla zainteresowanych orientalną kulturą, jak też dla tych, których interesuje kultura jako taka. Dla tych, którzy lubią azjatyckie kino, jak też dla tych, którzy po prostu lubią kino [z opisu wydawcy] .

Książkę będzie można nabyć od 14 lutego br. w cenie 48 zł.

Tymczasem zapraszamy do przeczytania analizy fabuły filmu "Sąsiad spod trzynastki" autorstwa Krzysztofa Gonerskiego, która nosi tytuł O magii słowa „przepraszam” i o tym, co by było, gdyby...

Źródło: kwiatyorientu.com, strachmaskosneoczy.blogspot.com

 
Polecamy: Autorzy kina azjatyckiego
czwartek, 05 sierpnia 2010 11:56

Niedawno nakładem wydawnictwa Rabid ukazała się książka będąca pozycją obowiązkową dla miłośników kinematografii azjatyckiej. Autorzy kina azjatyckiego pod redakcją Alicji Helman i Agnieszki Kamrowskiej to druga po Poetyce filmu japońskiego autorstwa Krzysztofa Loski, pozycja na ten temat, wydana w ostatnim czasie przez to krakowskie wydawnictwo. Autorzy mają charakter pracy zbiorowej. Do jej powstania przyczyniło się kilkunastu specjalistów w dziedzinie filmoznawstwa, z których każdy wybrał za cel swych badań jednego twórcę z kręgów azjatyckich. Sporą część stanowią eseje poświęcone reżyserom japońskim (Masaki Kobayashi, Akira Kurosawa, Kenji Mizoguchi, Masahiro Shinoda, Hirokazu Koreeda, Mamoru Oshii).

Jest to jedna z bardzo niewielu wydanych dotychczas w Polsce książek na temat kinematografii azjatyckiej. Ten niedobór wydawnictwa nadrabiają wysokim poziomem swoich publikacji. Szczerze polecamy!